Fractal - Naučíme Vás cestovat

 

ZAJÍMAVOSTI Z CEST

 

 • Od 10. května zahájily České aerolinie své nové lety z Prahy do Lisabonu a dánského města Aarhus. Obě spojení jsou provozována čtyřikrát do týdne (PO-ST-PÁ-NE).


 • Od 30. března 2017 přistanou Brussels Airlines na novém kontinentu a nabídnou přímé lety mezi  Bruselem a Bombají, a to 5x týdně v konfiguraci business třídy, ekonomické a Economy Privilege.

  Na léto přidávají Brussels Airlines 4 nové dovolenkové destinace: Palma de Mallorca ve Španělsku, Rhodos v Řecku, Funchal v portugalské Madeiře a Comiso na Sicílii v Itálii. Další novinkou je Jerevan, hlavní město Arménie, kam budou létat jedenkrát týdně a v letních měsících červenec-srpen počet frekvencí zdvojnásobí.

 

 • Super ceny airBaltic z Prahy na východ Evropy. Společnost nabízí vynikající ceny na lety, výběrem z Prahy do Rigy za 3906,- Kč, nebo do Helsinek jen za 3428,- Kč. Navíc je k dispozici báječná sleva 5 € na odbavené zavazadlo přímo pro vás! Akce platí v termínech od 25. 5. do 6. 6. a týká se letů od září do března toho roku. AirBaltic také nabízí speciální službu Freeze My Price s možností rezervovat svůj let, ale odložit platbu až na 48 hodin. Pokud cestující potřebuje více času pro organizaci cesty a zaplacení letenky, je pro něj tato služba ideální.

 

 • Od června do srpna s Hainan Airlines do Pekingu 4x častěji. Čínský dopravce zvýší počet přímých spojení z Prahy do Pekingu. Od 4. června doplní současné spojení v pondělí, středu a pátek nedělní lety. Všechny lety budou provozovány se stroji Airbus A330-300 s kapacitou až 292 míst.

 

 • Od konce června přibyde přímá linka do Egypta. Egyptská letecká společnost Air Cairo oznámila zahájení pravidelných letů mezi Prahou a letoviskem Sharm El Sheik. Lety budou provozovány s Airbusem A320 s kapacitou 174 míst. Společnost už předtím nabídla pravidelné lety do letovisek Marsa Alam a Hurghada.

 

 • Z Letiště Václava Havla se do centra Prahy teď dostanete rychleji a častěji díky zavedení nových autobusových linek. Cestující jsou už nyní přepravováni se zastávek od terminálů letiště přímo k stanicím metra.
  • Spoje z letiště: Autobus č. 119 z letiště na Nádraží Veleslavín (stanice metra A) v čase 15-ti minut,
  • Autobus č. 100 z letiště na Zličín (stanice metra B) za 18 minut.

 

 • Nové destinace Air France/KLM. Na letní sezónu se nabídka těchto leteckých společností obohatí o více jak 50 destinací. V nabídce budou například lety na dlouhých tratích se zcela novými kabinami. Létat se na nich bude z Pažíže do Cancúnu v Mexiku, Le Cap v JAR, nebo z Amsterdamu do kolumbijské Cartageny, americké Minneapolis či íránského hlavního města Teheránu. Nabídka kratších tratích pak bude obsahovat většinou lety do jižní Francie (Toulouse, Marseille, Nice).

  

 • Výhodné letenky z Katovic se společností LOT. Až o 27 letů týdně navyšuje polský dopravce LOT od 26. června spojení z Katovic do Varšavy. Katovické letiště nabízí nejvyšší kvalitu služeb a profesionální servis s možností relaxace v Business Lounge a Fast Track. Zmiňovaný nový letový řád pak nabízí výhodné přípoje na všechny linky LOT-u. Zpáteční letenka ve třídě Economy z Katovic do Varšavy vyjde na 950 Kč včetně všech tax a příručního zavazadla. Do Prahy se cestující dostane již od 4534 Kč za dobu 35 minut. Za cestu do Moskvy nebo gruzínského Tbilisi zaplatí cestující kolem 5000 Kč. LOT však nelétá pouze po Evropě, ale též výhodně do Asie a Ameriky. Spojení do kazašského hlavního města Astany nabízí za 10185 Kč a Pekingu už od 13426 Kč. Lety z Katovic do amerických velkoměst jsou nabízeny s výhodnou cenou ve třídě Economy a zdarma se zavazadlem do 23 kg. Chicago už od 10778 Kč, Los Angeles od 13272 Kč nebo New York od 11020 Kč. A pozor, pro české a slovenské cestující zde existuje i atraktivní možnost slev na parkovišti a to někdy až 90 %! Slevy se dají čerpat na základě kuponů, které lze obdržet na katovickém letišti. Bližší informace se dozvíte na http://www.flysilesia.com/cs/slevy/parkoviste.
© 2000 - 2017 FRACTAL s.r.o.   |   Vinohradská 174, 130 00 Praha 3   |   fractal@fractal.cz   |   www.fractal.cz   |   tel. 222 512 000
ATG