fractal@fractal.cz
+420 222 512 000 Po - Pá 9:00-17:00

NOVINKY Z CEST

 

✈Pražské letiště dočasně omezí odbavování zavazadel v Terminálu 1, omezení začalo platit od 1.března. Kvůli rekonstrukci třídírny zavazadel přesune Letiště Václava Havla odbavovací přepážky velké části dopravců na Terminál 2. Omezení potrvá do konce srpna. Cestující se odbaví na Terminálu 2, pak půjde veřejnou částí na Terminál 1, kde projdou pasovou a bezpečností kontrolou. Změna se týká společností:

AirArabia, British Airways, Emirates, Korean Air, Sichuan Airlines, Air Canada Rouge, BA Cityflyer, FlyDubai, Qatar Airways, UIA, Air transat, ČSA (lety do Soulu), China Eastern, Rossiya, United, American Airlines, Delta, Jet2.com, Ryanair, Ural, Bamboo, Ural Airlines

 

✈Cestovní omezení z důvodu epidemie koronaviru. Česko kvůli koronaviru od čtvrtka 5. března zastaví letecké spojení s Jižní Koreou a pěti italskými letišti ve městech Milán, Benátky a Boloňa. Své linky do Milána a Boloni s okamžitou platností zastavily České aerolinie (ČSA), zatím do 6. dubna, už minulý týden pozastavily i linku do jihokorejského Soulu. MD bude jednat o opatřeních pro řidiče autobusů na linkách mezi Českem a Itálií, například jejich dovybavení rouškami či respirátory. MZV radí Čechům, aby necestovali do italských regionů Lombardie a Benátsko, dokud se nevyřeší tamní rozšíření koronaviru. Podle MZV by se lidé měli vyhnout i regionu Emilia-Romagna. Lidé, kteří se z regionů postižených nákazou vracejí, by měli nejméně 14 dnů sledovat svůj zdravotní stav, v případě potíží telefonicky kontaktovat lékaře. V zemích se zvýšeným výskytem koronaviru se o víkendu zdržovalo zhruba 25 400 Čechů.

Vyhlášení nouzového stavu není podle vlády za současné situace na místě. 

Rady pro turisty:

 

✈Regiojet pozastavuje autobusy do Itálie, poslední vyjede v pátek. Konkrétně jde o autobusové linky Praha – Brno – Benátky – Řím a zpět a Praha – Miláno a zpět. RegioJet současně ruší stornopoplatky u všech jízdenek zakoupených z a do Itálie, a to zatím pro všechny cesty s termínem do 31. března. FlixBus zatím omezení linek neoznámil a jezdí podle jízdních řádů.