fractal@fractal.cz
+420 222 512 000 Po - Pá 8:00-18:00

Objevný zájezd do Gruzie

SUPER AKČNÍ INCENTIVNÍ NABÍDKA 

6 DNÍ & 5 NOCÍ  GRUZIE  16. – 21.06. / 22. – 27. 09. 2020

 

Užijte si svůj pobyt v Gruzii a prozkoumejte starodávnou tradici gruzínské pohostinnosti, ochutnejte typické jídlo a vyzkoušejte slavné gruzínské víno. Nepropásněte šanci navštívit historická města, jeskynní komplexy, muzea a památky světového dědictví UNESCO.

Cena balíčku na osobu ve dvoulůžkovém pokoji už za pouhých 14 900 Kč

(Cena platná při minimálním počtu 10 osob, při vyšším počtu účastníků se cena sníží.)

 

Cena zahrnuje:

Privátní letištní transfery v Tbilisi
Transport po Gruzii uvedený v programu
Anglicky mluvící průvodce
Česky mluvící delegát od Fractal s.r.o.
4 x hotel v Tbilisi 4* & 1 x hotel v Gudauri 
5 snídaní & 4 večeře
Vstupenky do jeskynního města Uplistsikhe
Degustace vína ve vinicích Saguramo

Cena nezahrnuje:

Mezinárodní letenky
Cestovní pojištění
Spropitné pro řidiče a průvodce
Stravování a nápoje neuvedené v programu
                                                        Vstupenky neuvedené v programu                                                  

 

Kontaktujte nás s dotazy na email:  martin.svoboda@fractal.cz, nebo tel. č. +420 222 524 223

 

 Den 1:    Přílet do Tbilisi

Privátní transfer z letiště na hotel v Tbilisi, volný večer 

Den 2:    Prohlídka města Tbilisi

Po snídani v hotelu budete seznámení s hlavním městem. Začněte exkurzi z Metekhi (13. století) na náhorní plošině před dosažením pevnosti Narikala (4. století), která dominuje panoramatu Starého Města. Poté budete pokračovat do podzemních sírových lázní s kamennými zdmi (17. století) která je oblastí termálních minerálních vod, dále uvidíte Synagogu, společně s katedrálou Sioni, a nejstarší baziliku v Tbilisi, Anchiskhati (6.století). Nakonec navštívíte Gruzínské národní muzeum, které uchovává unikátní kolekci zlatých a stříbrných artefaktů z předkřesťanské doby z různých částí země. Povečeříte v tradiční místní restauraci. Hotelové ubytování a přenocování v Tbilisi. (S / – / V)

 

Den 3: Tbilisi – Gori – Uplistsikhe – Mtskheta – Gudauri (260km)

Po snídani v hotelu dojedete do města Gori – rodiště sovětského vůdce Stalina. Navštívíte muzeum Stalina a budete pokračovat do jeskynního města Uplistsikhe (1. tisíciletí př. n. l.).

Cesta bude následovat do města Mtskhety – starobylého hlavního města Gruzie, důležitého náboženského centra, zapsaného na seznamu UNESCO. Cestou návštívíte klášter Jvari (6. století), který se nachází na vrcholu hory, na soutoku řek Mtkvari a Aragvi. Poté se vydáte do katedrály Svetitskhoveli ( 11. století), kde je pohřbeno roucho Ježíše, a na procházku ulicemi Mtskheta, kde je mnoho obchůdků vhodných k zakoupení suvenýrů. Navečer doprava autobusem do města Gudauri na večeři a přenocování. (S / – / V)

 

Den 4: Gudauri – Kazbegi – Gergeti Trinitty Church – Ananuri – Tbilisi (190km)

Brzy ráno začnete malebnou jízdou vysokými kavkazskými horami po gruzínské vojenské dálnici směrem k regionu Kazbegi. Po cestě pojedete přes Cross Pass (2395 m) a podél řeky Tergi, která nás přivede do Kazbegi – hlavního města v této oblasti. Z Kazbegi se pěšky dostanete do krásných údolí a lesů, a za cca 4 hodiny, dojdete do kostela Gergeti Holy Trinity Church (14. Století), který se nachází na kopci (2170 m), s výhledem na okolní zasněžené vrcholy Velkého Kavkazu. (K dosažení Gergeti Trinity Church si můžete také pronajmout vozidlo 4x4W- za extra 500 Kč na osobu). Zde si užijete jedinečnou přírodu s krásným panoramatickým výhledem na Kavkaz, včetně hory Kazbegi (5047m). Poté se vrátíte zpět do Tbilisi. (S / – / V)

 

Den 5: Tbilisi – Alaverdi – Gremi – Kvareli – Kindzmarauli – Tbilisi (300km)

Po snídani pojedete do vinařské oblasti Khaketi. Začnete návštěvou kláštera Alaverdi. Pochází z 11. století a byl jednou z nejvyšších staveb své doby. Okolní nádvoří je domovem vinic, z nichž místní mniši vyrábějí vlastní víno. Poté budete pokračovat do Kvareli, kde budete ochutnávat některé z nejlepších vín Kakheti v jednom z nejstarších vinařství Kindzmarauli. Můžete shlédnout zařízení na výrobu vína a užijte si degustaci různých druhů vína vyrobeného z původních druhů regionu Kakheti. Návrat do Tbilisi.  (S / – / V)

 

Den 6:  Transfer z hotelu na letiště Tbilisi a odlet zpět do Prahy v ranních hodinách.