fractal@fractal.cz
+420 222 512 000 Po - Pá 8:00-18:00

Poznávací zájezd do Japonska s českým původcem

12. listopadu 2019 – 23. listopadu 2019

Podzimní poznávací zájezd do Japonska se zkušeným českým původcem.


Přidejte se k našemu průvodci a poznejte Japonsko v malé privátní skupince, tak jak Vám je velké cestovní kanceláře neukáží. Čeká nás náročný program, ale odměnou Vám budou zážitky, které s „Lonely Planet“ a ve větších skupinách nezažijete. Neúčastníme se hromadných turistických výletů, ale vyrážíme po vlastní ose objevovat detaily, nasávat vůně a chutě,  a poznávat skutečnou tvář Japonska.

Velikost skupiny: pouze 6 max. 8 osob + průvodce.
Vydejte se s námi do exotického Japonska, dříve než v zemi v létě 2020 propukne naplno olympijské „šílenství“.


Země vycházejícího slunce
po staletí láká svoji exotickou krásou, vůní zeleného čaje, tajemnými shintoistickými a buddhistickými obřady, jedinečnými zenovými zahradami, složitým písmem, a v moderní době i technologickou vyspělostí jehož synonymem se pro nás staly třeba vlaky shinkansen, které až s chirurgickou přesností křižují zemi a ženou Japonsko dále do budoucnosti.
Toto vše jsou neuvěřitelné obrazy, které se Vám po příletu do Japonska začnou promítat a vpisovat do paměti, ale díky zkušenému průvodci je budete moci pochopit.  Japonsko je jako puzzle, který nemá řešení, a žádná země v Asii není tak odlišná jako po staletí uzavřené Japonsko.

Začínáme v Edu – dnešním Tokyu, kde nevynecháme ani přístav Yokohamě a středověkou Kamakuru. Pak se vydáme na západní pobřeží do Kanazawy s jeho samurajská zahradou a čtvrť gejš. V náručí Japonských Alp pokračujeme k živoucímu skanzenu v Shirakawa-Go a Takayami.
V Kyotu nás čeká nabitý program při poznávání staletých chrámů a zahrad. V Hiroshimě si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii a cestu zakončíme v uvolněné atmosféře Osaky. Čeká nás toho ale mnohem více – pří výletech se podíváme např. na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.


1. den: PRAHA – TOKYO

Odlet z Prahy do Tokya. Protože se jedná o náročnou a dlouhou cestu (více jak 10 hod), volíme vždy dopravu s aerolinkami, které mají přestupní bod v Evropě a nabízejí tak i nejrychlejší spojení s příletem do Japonska v dopoledních hodinách, tak aby si organismus co nejlépe a nejrychleji přivykl na časový posun (7 resp. 8 hod.)


2. den: TOKYO

Přílet do Tokya a přesun do hotelu v luxusní centrální části (Ginza, Marunouchi  a pod.), kde se ubytujeme na 3 noci. Díky tomu budou naše výlety po „megapoli“ i mimo ni vždy rychlé a bezproblémové. Doprava ve velkém Tokyu totiž dokáže ukrojit velký díl z Vaší dovolené, a i když hotely zde jsou logicky dražší než na okraji města, tak oceníte, že třeba k Císařskému paláci, nebo na úchvatný rybí trh dojdete za 10 min. pěšky, aniž byste museli jet přecpaným metrem hodinu i více.
Odpoledne se spolu vydáme na první výlet po Tokyu a začneme se seznamovat s tímto fantastickým městem.


3. den: TOKYO

Během dnešního i zítřejšího dne budeme procházet po tradiční i moderní Ginze plných luxusních butiků ale i zastrčených malých hospůdek. Navštívíme oblast starého rybího tržiště, které bylo do roku 2018 největší na světě. Nevynecháme ani pulsující čtvrti Shibuya s ikonickou křižovatkou a psem Hachiko, v Harajuku si projdeme módní uličky kolem Takeshita-dori a případně si zkusíme najít i čas na zastávku v proslulém Kawaii Monster Cafe, duchovně se občerstvíme v nedaleké císařské svatyni Meiji uzavřené v tichém parku kolem Yoyogi. Z mrakodrapové oblasti Shinjuku si večer odskočíme do Kabukicho – čtvrťi červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai. Čeká nás i večerní vyhlídka na Tokyo z Roppongi Hills, případně Sky Tree Tower, u které se nachází rozhlehlý buddhistický komplex Senso-ji. Pokud nám zůstane čas vypravíme se i na elektronickou čtvrť Akihabara, a vydáme se na ostrov Odaiba ke kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge.


4. den: TOKYO / výlet do YOKOHAMY A KAMAKURY

Dnes se vypravíme na pobřeží Tichého oceánu, do středověké metropole Kamakura, která v raném středověku (1185 až 1333) bývala také hlavním městem Japonska. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi.. Tehdy si ji oblíbili šógunové  pro její přírodní ochranu okolními horami. Na zpáteční cestě se zastavíme v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. V podvečer návrat zpět do Tokya.


5. den: TOKYO > KANAZAWA

Dnes se rozloučíme s Tokyem a shinkansenem se vydáme napříč Honshu, kolem Japonských Alp na západní pobřeží do města Kanazawa, kterému se často přezdívá „Malé Kyoto„. Dnes navštívíme proslulou velkou zahradu Kenroku-en (patřící ke 3 nejproslulejším zahradám v Japonsku), dále Nomura-ke: rezidenci samurajské rodiny Nomura, kde se nachází úchvatná miniaturní stupňovitá zahrada (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celé zemi) a čtvrť Chaya, kde se nacházejí rezidence gejš a čajové domy, které zde může i dnes potkat. Jednu z těchto rezidencí navštívíme, abyste si mohli udělat dojem kde, a za jakých podmínek byly gejši vychovávané a kde pracovali.


6. den: KANAZAWA > SHIRAKAWA GO > TAKAYAMA

Dnes se přesuneme dále do nitra Japonských Alp kde se nachází oblast Shirakawa-go. Tady musíme navštívit živoucí skanzen – vesnici Ogimachi, kde se na velké ploše nachází velké množství původních domů, rýžová pole a to vše zasazené do kouzelné horské přírody. Později odpoledne odjedeme do městečka Takayama, kde přenocujeme.
Takayama byla založena již v 8. století, a tak zde na relativně malé ploše naleznete hmatatelný kus historie země vycházejícího slunce jako na dlani.


7. den: TAKAYAMA > KYOTO

Rána v Takayamě bývají obzvláště kouzelná. V říčce Miyagawa si bezstarostně plavou barevní kapříci, ve starobylých obchůdcích (Furui-Machi-nami) seženete domácí nakládanou zeleninu, rozličné druhy saké, miso, tradiční lakované výrobky ze dřeva a řadu dalších ukázek zručnosti místních obyvatel. Až si projdeme tradiční ranní rušné trhy, nasedneme na vlak a vydáme se do perly dálného východu, centra kultury a historie – Kyota. Zde se ubytujeme a strávíme 3 noci. Dnes navečer se určitě projdeme nádhernou a starou čtvrtí zvanou Ponto-cho, která je jednou z 5 částí města, kde dodnes žijí a pracují skutečné gejši Geiko (starší, zkušená gejša) a Maiko (učednice).


8.-9. den: KYOTO

V těchto dvou dnech nás čeká intenzivní poznávání zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. posvátné hory Inari a svatyně Fushimi s tisíci rumělkovými branami, vydáme se do chrámů Kyomizudera, Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), čeká nás tiché opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin, projdeme se po Ninen-zaka a Sannen- zaka, navštívíme oblast slavného Gionu, možná i odlehlý Kamishichiken a mnoho dalších výjimečných míst po celém Kyotu.
Během jednoho odpoledne se také vydáme do vesničky Arashiyama, kde se nachází krásný bambusový háj a nevynecháme ani tradiční místní trh Nishiki-dori.


10. den: HIROSHIMA

Dnes opět odjezd ultramoderním shinkansenem a tentokrát do Hiroshimy. Zde strávíme dva dny. Nejprve nás čeká plavba na posvátný ostrov Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), která patří v Japonsku ke třem místům s nejkrásnějšími výhledy a vděčí tomu zejména své plovoucí bráně Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Prohlédneme si i významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. V případě hezkého počasí můžeme vyjet lanovou (není v ceně) na Mt. Misen, ze které je úchvatný výhled na Vnitřní moře s mnoha ostrovy a ostrůvky.
Po celém ostrově se toulají jelínci, najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.


11. den: HIROSHIMA > HIMEJI > OSAKA

Druhý den dopoledne si prohlédneme Atomový dóm postavený Janem Letzlem, dnes jako památník obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, navštívíme Mírový park i muzeum, které Vám přiblíží a poskytne více informací o této smutné události.
Odpoledne pak nasedneme na shinkansen a cestou do Osaky si uděláme 2 hod. zastávku v Himeji, kde se nachází nejznámější a nejkrásnější japonský hradní komplex Himeji. Pohled na 400 let starý, pětiposchoďový, 50 metrů vysoký hradní donjon je opravdu impozantní.
Po příjezdu do Osaky se ubytujeme a v podvečer se vypravíme na neony zaplavenou ulici Dotonbori ve čtvrti Namba.


12. den: OSAKA > PRAHA / ODLET 

Dnes vás čeká rozloučení se z Japonskem odjezd na letiště a odlet zpět domů (přílet ve stejný den).

FAKULTATIVNĚ:
* Prodloužení o výlet na Koya san
Ráno nás výlet do samého centra japonského esoterického buddhismu – na horu Koya. Zdejší komplexy byly založeny již v roce 816 světcem Kobo Daishi. Navštívíme zdejší úchvatné stavby – Kongobuji, pagodu Kompon Daito, Reihonkan a zejména 1000 let starý buddhistický hřbitov Okunoin s více jak 200.000 hroby uprostřed lesa kryptomérií, na jehož konci se nalézá Kukaiovo mauzoleum. Tajuplná cca 2 km cesta sekvojovým lesem se staletými náhrobky bude neopakovatelným zážitkem. V podvečer návrat zpět do Osaky a přenocování. Odlet domů následující den.
Cena za prodloužení: na vyžádání / dle počtu zájemců.

* Prodloužení o pobyt u moře na Filipínách:
Využijte možnost zaletět si k fantastickému moři na nedaleký ostrov Cebu a Bohol a užít si relax a odpočinek na nádherných plážích Suluského moře.
Rádi Vám zajistíme libovolně dlouhý pobyt ve 3,  4 nebo 5* hotelu včetně kompletní dopravy, transferu i výletů. Na cestě domů lze zajistit stopover v Singapuru nebo Hongkongu.
Cena za prodloužení na vyžádání.


CENA ZA OSOBU VE DVOULŮŽKOVÉM POKOJI: 95.980 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj: na vyžádání (cca. 12.000 Kč)

Objednávky nebo dotazy zasílejte na: martin.vlasek@fractal.cz

Cena zahrnuje:
* leteckou přepravu na trase Praha – Tokyo/Osaka – Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků
* 10x ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém  pokoji (jednolůžkový za příplatek).
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m², pokud požadujete větší, informujte nás předem.
* 10x snídaně
* doprovod kvalifikovaného průvodce – pracovníka CK
* dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí, 1x vyhlídka v Tokyu – Roppongi Hills nebo Tokyo Tower (lanovka na Mt Misen není v ceně, hradí se na místě).
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
* cestovní zdravotní pojištění
* cestovní připojištění
* osobní náklady (suvenýry, ostatní stravování)