Fractal - Naučíme Vás cestovat

VÍZA A PODKLADY:

Pokud potřebujete jakékoli informace o potřebných podkladech a formuláře pro vyřízení víz, rádi a ochotně Vám odpovíme na Vaše dotazy. Vaše žádosti o vízum, včetně všech  dokumentů, které jsou k vyřízení víza potřeba, můžete doručit osobně nebo zaslat poštou do naší kanceláře.

Pozor nově:

Vízové povinnosti občanů slovenské národnosti - více info zde


Bez víza do Minsku na 5 dnů

Od 12.2.2017 při pobytu v Minsku za turistickým, nebo obchodním účelem, nepřesahujícím 5 dnů, lze cestovat bez víz. Je třeba splnit tyto požadavky:

- pobyt pouze v Minsku, je zakázáno vycestovat za hranice města

- při příletu je třeba předložit zpáteční letenku, přílet a odlet do/z Minsku musí být pouze na letiště státu EUNa cesty do Kanady budete od 15. března povinně potřebovat registraci eTA.
Více info zde.


Elektronické vyřízení víza
Víza do zemí USA (ESTA), Srí Lanka (registrace ETA), Kambodža, Austrálie se vyřizují elektronicky - potřebné doklady stačí zaslat e-mailem.

Možnost doručení na letiště v Praze
Existuje možnost doručení a uložení pasu s hotovým vízem na letišti v Praze (Terminál 1 nebo 2, přepážka SkyTeam - ČSA), kde si ho cestující před odbavením vyzvedne: 500 CZK/osoba.

V případě, že je k podání žádosti o vízum nutný zvací dopis, musí být tento dokument adresován příslušné ambasádě.
Pro vydání víza vyžadují zastupitelské úřady v cestovním dokladu nejméně dvě volné stránky.

Nejčastěji žádaná víza:

  
ČÍNA

Indie  

INDIE

Rusko 
RUSKO


Všechny formuláře jsou k vyzvednutí v naší CK.

 

 

 

 

 

Prosíme vezměte na vědomí, že v procesu vyřizování víz má naše cestovní kancelář zprostředkovatelskou funkci a nemůže se zaručit za kladné a včasné vyřízení vaší žádosti, ta je plně v kompetenci zastupitelského úřadu. Všechny termíny vyřízení jsou pouze orientační, zastupitelský úřad má právo dobu vyřízení prodloužit bez udání důvodu. V případě zamítnutí žádosti je poplatek za vízum nevratný. Poplatek je rovněž nevratný v případě dřívějšího vyzvednutí pasu bez vystavení víza. Po obdržení pasu si prosíme ihned zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Veškeré údaje jsou uvedeny pro občana ČR, podmínky, doba vyřízení a poplatky pro udělení víza pro cizího státního příslušníka se mohou lišit.

Kompletní seznam zemí světa s aktuální informací o vízové povinnosti naleznete na stránkách Ministerstva zahraničí.

Kontaktujte nás na tel. 222 512 000 nebo e-mailu: fractal@fractal.cz
© 2000 - 2018 FRACTAL s.r.o.   |   Vinohradská 174, 130 00 Praha 3   |   fractal@fractal.cz   |   www.fractal.cz   |   tel. 222 512 000
ATG