fractal@fractal.cz
+420 222 512 000 Po - Pá 8:00-18:00

Týdenní okruh Japonskem s českým průvodcem

4. listopadu 2019 – 10. listopadu 2019

7 denní poznávací zájezd do Japonska se zkušeným českým původcem


Přidejte se k našemu průvodci a poznejte jedny z nejvýznamnějších japonských  historických i novodobých center v malé privátní skupince, tak jak Vám je velké cestovní kanceláře neukáží. Čeká nás náročný program, ale odměnou Vám budou zážitky, které s „Lonely Planet“ a ve větších skupinách nezažijete. Neúčastníme se hromadných turistických výletů, ale vyrážíme po vlastní ose objevovat detaily, nasávat vůně a chutě,  a poznávat skutečnou tvář Japonska.

Velikost skupiny: pouze 6 max. 8 osob + průvodce.
Vydejte se s námi do exotického Japonska, dříve než v zemi v létě 2020 propukne naplno olympijské „šílenství“.


Země vycházejícího slunce
po staletí láká svoji exotickou krásou, vůní zeleného čaje, tajemnými shintoistickými a buddhistickými obřady, jedinečnými zenovými zahradami, složitým písmem, a v moderní době i technologickou vyspělostí jehož synonymem se pro nás staly třeba vlaky shinkansen, které až s chirurgickou přesností křižují zemi a ženou Japonsko dále do budoucnosti.
Toto vše jsou neuvěřitelné obrazy, které se Vám po příletu do Japonska začnou promítat a vpisovat do paměti, ale díky zkušenému průvodci je budete moci pochopit.  Japonsko je jako puzzle, který nemá řešení, a žádná země v Asii není tak odlišná jako po staletí uzavřené Japonsko.

Začínáme v  3 nocemi Kyotu, kde nás čeká nabitý program při poznávání staletých chrámů a zahrad, poté „přeletíme“ shinkansenem do Tokya, kde budeme poznávat jak zákoutí starého Eda, tak i moderní části jednoho z největších měst světa, a nevynecháme ani přístav Yokohamě a středověkou Kamakuru.


1. den: PRAHA – OSAKA

Odlet z Prahy do Osaky. Protože se jedná o náročnou a dlouhou cestu (více jak 10 hod), volíme vždy dopravu s aerolinkami, které mají přestupní bod v Evropě a nabízejí tak i nejrychlejší spojení s příletem do Japonska v dopoledních hodinách, tak aby si organismus co nejlépe a nejrychleji přivykl na časový posun (7 resp. 8 hod.)


2. den: OSAKA > KYOTO

Dopolední přílet na osacké letiště KANSAI kompletně postavené na umělém ostrove. Nasedneme na vlak a vydáme se do perly dálného východu, centra kultury a historie, nedalekého Kyota. Zde se na 2 noci ubytujeme v centru historického města, abychom měli blízko k našim hlavním cílům a nemuseli tak marnit čas dlouhým dojížděním. Dnes během dne navštívíme tradiční místní trh Nishiki-dori, projdeme se nádhernou a starou čtvrtí zvanou Ponto-cho, která je jednou z 5ti částí města, kde dodnes žijí a pracují skutečné gejši Geiko (starší a zkušené gejši) a Maiko (učednice), a odpoledne se vydáme k posvátné hoře Inari a svatyni Fushimi s tisíci rumělkovými branami.


3. den: KYOTO

Během dnešního dne a zítřejšího dopoledne nás čeká intenzivní poznávání zdejších jedinečných a starobylých památek, zejména z dob kdy v Edu (dnešním Tokyu) sídlili šógunové z rodu Tokugawa a  Kyotu císařové. Vydáme se do chrámů Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), čeká nás tiché opatství Daitokuji se zenovými zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin, projdeme se po Ninen-zaka a Sannen- zaka, Filosofově stezce, navštívíme oblast slavného Gionu (možná i odlehlý Kamishichiken) a mnoho dalších výjimečných míst po celém Kyotu.


4. den: KYOTO > TOKYO

Dopoledne strávíme prohlídkou Kyota a po obědě nasedneme na shinkansen a vydáme se podél pobřeží do Tokya – hlavního města Japonska. Po příjezdu se přesuneme do hotelu v luxusní centrální části (Ginza, Marunouchi  a pod.), kde se ubytujeme na 3 noci. Díky tomu budou naše výlety po „megapoli“ i mimo ni vždy rychlé a bezproblémové. Doprava ve velkém Tokyu totiž dokáže ukrojit velký díl z Vaší dovolené, a i když hotely zde jsou logicky dražší než na okraji města, tak oceníte, že třeba k Císařskému paláci, nebo na úchvatný rybí trh dojdete za 10 min. pěšky, aniž byste museli jet přecpaným metrem hodinu i více.
Odpoledne se spolu vydáme na první výlet po Tokyu a začneme se seznamovat s tímto fantastickým městem.


5. den: TOKYO

Během dnešního i zítřejšího dne budeme procházet po tradiční i moderní Ginze plných luxusních butiků ale i zastrčených malých hospůdek. Navštívíme oblast starého rybího tržiště, které bylo do roku 2018 největší na světě. Nevynecháme ani pulsující čtvrti Shibuya s ikonickou křižovatkou a psem Hachiko, v Harajuku si projdeme módní uličky kolem Takeshita-dori a případně si zkusíme najít i čas na zastávku v proslulém Kawaii Monster Cafe, duchovně se občerstvíme v nedaleké císařské svatyni Meiji uzavřené v tichém parku kolem Yoyogi. Z mrakodrapové oblasti Shinjuku si večer odskočíme do Kabukicho – čtvrťi červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai. Čeká nás i večerní vyhlídka na Tokyo z Roppongi Hills, případně Sky Tree Tower, u které se nachází rozhlehlý buddhistický komplex Senso-ji. Pokud nám zůstane čas vypravíme se i na elektronickou čtvrť Akihabara, a vydáme se na ostrov Odaiba ke kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge.


6. den: TOKYO/ výlet do YOKOHAMY A KAMAKURY

Dnes se vypravíme na pobřeží Tichého oceánu, do středověké metropole Kamakura, která v raném středověku (1185 až 1333) bývala také hlavním městem Japonska. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi.. Tehdy si ji oblíbili šógunové  pro její přírodní ochranu okolními horami. Na zpáteční cestě se zastavíme v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. V podvečer návrat zpět do Tokya.


7. den: TOKYO > PRAHA / ODLET 

Dnes vás čeká rozloučení se z Japonskem odjezd na letiště a odlet zpět domů (přílet ve stejný den).

FAKULTATIVNĚ: prodloužení o pobyt u moře na Filipínách:
Využijte možnost zaletět si k fantastickému moři na nedaleký ostrov Cebu a Bohol a užít si relax a odpočinek na nádherných plážích Suluského moře.
Rádi Vám zajistíme libovolně dlouhý pobyt ve 3,  4 nebo 5* hotelu včetne kompletní dopravy, transferu i výletů. Na cestě domů lze zajistit stopover v Singapuru nebo Hongkongu.
Cena za prodloužení na vyžádání.


CENA ZA OSOBU VE DVOULŮŽKOVÉM POKOJI: 65.980 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj: na vyžádání (cca 7.000 Kč)

Objednávky nebo dotazy zasílejte na: martin.vlasek@fractal.cz

Cena zahrnuje:
* leteckou přepravu na trase Praha – Osaka  // Tokyo  – Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků
* 6x ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém  pokoji (jednolůžkový za příplatek).
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m², pokud požadujete větší, informujte nás předem.
* 6x snídaně
* doprovod kvalifikovaného průvodce – pracovníka CK
* dopravu v Japonsku (včetně cesty shinkansenen)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí, 1x vyhlídka v Tokyu – Roppongi Hills nebo Tokyo Tower
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
* cestovní zdravotní pojištění
* cestovní připojištění
* osobní náklady (suvenýry, ostatní stravování)