fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

✈Letiště Praha získalo od agentury Moody´s rating A1 s výhledem pozitivní: Renomovaná agentura Moody´s Investors Service udělila Letišti Praha opět nejlepší dosažitelný rating v České republice, A1 s pozitivním výhledem. Jedná se o potvrzení loňského ratingu uděleného společnosti Český Aeroholding, jejíž je Letiště Praha nástupnickou organizací. Klíčovými důvody udělení nejvyššího ratingu zůstává stabilní cash flow, konkurenceschopné letištní poplatky a výborný finanční profil společnosti, který je udržitelný i po případných rozsáhlých investicích do rozvoje nového terminálu a paralelní dráhy.

✈United Airlines začaly létat z Prahy do New Yorku: První let společnosti United Airlines z letiště Newark u New Yorku přivítalo v pátek pražské letiště Václava Havla. Dopravce tak zahájil provoz přímé sezónní linky spojující Prahu s jeho leteckou základnou na mezinárodním letišti Newark Liberty International Airport nedaleko New Yorku. Letecká společnost bude během letního letového řádu létat mezi oběma městy každý den až do 4. října.

✈LETIŠTĚ PRAHA ZPŘÍJEMNÍ ODBAVENÍ RODINÁM S MALÝMI DĚTMI: Letiště Praha oznámilo, že zavádí na letní sezónu nové služby pro cestující s dětmi. Jedná se o speciální průchod bezpečnostní kontrolou na Terminálu 2, který je primárně určen pro cestující s dětmi v kočárku. Dále letiště nabízí nové dětské koutky a také zapůjčení kočárků.

 ✈EVA AIR DOSTALA NOVÝ BOEING 787-10: Je to první kus z dvaceti. Kapacitu má 342 míst v dvoutřídové konfiguraci, tzv. Economy a Business class.

✈Ocenění Skytrax: Jako každý rok, proběhlo ocenění Skytrax. Letos se ocenění rozdávalo na Paris Air show. Všem výhercům gratulujeme. Nejlepší světová aerolinka v Asii a Indii: Air Astana, nejlepší světová aerolinka: Qatar Airways, nejlepší světová low-cost aerolinka: AirAsia, nejlepší světový palubní personál: Singapore Airlines, nejlepší světový regionální dopravce: Bangkok Airways, nejlepší světová aerolinka, která udělala největší posun: Philippine Airlines, nejlepší světová letecká společnost pro volný čas: Air Transat, nejlepší světové služby na letišti: ANA All Nippon Airways, nejlepší světová aliance: Star Alliance, nejlepší světový palubní zábava: Emirates, nejlepší světový úklid na palubě: EVA Air, nejlepší afričtí zaměstnanci v letectví: South African Airlines, nejlepší světová první třída: Singapore Airlines, nejlepší světová business třída: Qatar Airways, nejlepší světová premium economy: Virgin Atlantic, nejlepší světová economy class: Japan Airlines