fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Novinky z cest

Své letní letové řády zveřejnila aerolinka Cyprus airways a AirMalta. Letní letové řády jsou již v provozu. Ceny letů jsou již od 2.599 Kč včetně všech letištních poplatků!

Se Smartwings už nepoletíte bezplatně se zavazadlem, za odbavený kufr zaplatíte 650 Kč. Zatímco dříve bylo odbavení u všech zavazadel do 23 kg v ceně letenky, nyní si cestující u nejlevnějších letenek v cenovém balíčku LITE připlatí 650 korun v jednom směru. Smartwings se tímto krokem přidal k většině evropských aerolinek, které přešly na tarify bez zavazadel. Od 31. března společnost zavádí pro cestovní třídu Economy tři nové cenové balíčky Lite, Plus, Flex na principu tzv. Branded Fares.

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA)  pozastavila provoz letadel Boeing 737 MAX 8 a MAX 9. Už v předešlých dnech řada zemí z celého světa uzavřela svůj vzdušný prostor pro tyto typy letadel. Opatření souvisejí s obavami ohledně bezpečnosti po poslední havárii stroje Boeing 737 MAX 8, který se zřítil krátce po startu z etiopské metropole Addis Abeby. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) i společnost Boeing trvá na tom, že letadla jsou provozuschopná a bezpečná.

Praha bude mít od letošního června přímé letecké spojení s Kazachstánem. Spojení do hlavního města středoasijské země budou zajišťovat kazašské aerolinky SCAT Airlines. Oznámilo to Letiště Praha. Linku by podle odhadů mělo využít zhruba 24 000 cestujících za rok. Spoje začnou létat od 2. června dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli v obou směrech. Dopravce na nich bude používat letoun Boeing 737.

Letiště Praha získalo cenu Airport Service Quality Award 2018, kterou každoročně uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami. O místo nejlepšího evropského letiště v kategorii 15–25 milionů odbavených cestujících se Letiště Praha dělí s letištěm v Athénách a Helsinkách.

Letecká společnost TAP Air Portugal rozšíří své pravidelné lety na africký kontinent. Od 3. července 2019 bude portugalský dopravce nově létat do Conakry, hlavního města Guineje. Linka bude provozována třikrát týdně letounem Airbus A320. Odlety z Lisabonu budou vždy ve středu v pátek a v neděli v opačném směru se bude létat v pondělí ve čtvrtek a v neděli. Portugalský dopravce již zahájil prodej letenek na novou linku prostřednictvím svých webových stránek a dalších distribučních kanálů.

Letecká společnost Iraqi Airways zahájila ve středu pravidelné lety z Bagdádu do Mnichova. Nová linka je provozována jednou týdně letounem Airbus A320. Mnichov je po Berlínu-Tegel, Düsseldorfu a Frankfurtu v pořadí čtvrtou destinací společnosti v Německu.

Koncem roku otevírá polská letecká společnost LOT novou dálkovou linku z Varšavy do Kolomba na Srí Lance. Jako všechny dálkové lety bude i tento provozovaný moderními letadly Boeing B787-9 Dreamliner a to 3x týdně.