fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

NOVINKY Z CEST

 

✈ČSA plánuje obnovení provozu letů na vybraných linkách z/do Prahy od 18. 5. 2020. Mezi první destinace patří například Amsterdam, Paříž, Frankfurt či Stockholm. Od 24.5.2020 plánují aerolinky obnovení provozu mezi Prahou a Kyjevem a o den později mezi Prahou a Oděsou, dojde-li k ukončení karanténních opatření na Ukrajině dle aktuálního plánu. Od 25.5.2020 je rovněž plánováno obnovení letů mezi Prahou a Bukureští.

ČSA současně zavadí nová opatření na palubách letadel, aby bylo cestování i nadále bezpečné. Mezi nejvýraznější patří povinnost pasažérů vstupovat na palubu a po celou dobu letu mít nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu (roušku), sociální distancování (dodržování 2m odstupu při nastupování a vystupování) a bezkontaktní placení při nákupu občerstvení během letu.

 

✈Autobusoví a vlakoví dopravci postupně obnovují linky. RegioJet pro autobusovou linku z Prahy do Drážďan a Berlína začal znovu prodávat jízdenky. Autobusy poprvé vyjely ve středu 13. května. Následně chce společnost zahájit autobusový provoz na trase Brno-Vídeň. Předpokládaný start linky je v pondělí 18. května, je ale nutné ještě vyjasnit některé podmínky pro odbavování cestujících na hranicích na rakouské straně. Autobusy by v Brně měly navazovat na vlakové spoje mezi Prahou a Břeclaví. Další spoje bude RegioJet obnovovat postupně, zejména podle poptávky. Co nejdříve ovšem chce obnovit i vlakové spojení do Rakouska.

Od 14. května začal s pravidelným spojením z Prahy do Bernu Nobless Line. Od 18. května chce pak firma jezdit do Švýcarska 2x týdně. FlixBus plánuje první spoje z Česka do Rakouska a Německa 25. května. Od 18. května postupně obnoví  provoz na lince z Brna do Bernu také ČSAD Tišnov.

Ostatní velcí dopravci o obnovení linek do ciziny zatím nerozhodli. Pro Leo Express jsou údajně klíčové linky na Slovensko a do Polska. Tyto země však zatím nepovolují vstup cizinců na své území, dopravce proto vyčkává na uvolnění tamních opatření.

České dráhy dříve uvedly, že o situaci jednají s úřady, které si u nich dopravu objednávají, a s dopravními partnery ze zahraničí. Společnost zajišťuje provoz mezinárodních linek pouze na českém území.

 

✈Korean Air mimořádně vypraví linku Praha – Soul ve dnech 15. 5. 2020 a 2. 6. 2020. Omezení pro vstup do Koreje jsou stále platná a všichni cestující se po příletu musí podrobit testu a karanténě. Bližší informace k bezpečnostním opatřením naleznete na stránkách dopravce.