fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Přinášíme vám novinky, co vás aktuálně čeká na cestách:

Další obnovené lety na letišti Praha

Aktuálně má pražské letiště potvrzený obnovený provoz od 32 leteckých společností nabízející přímé spojení do téměř 80 destinací, které jsou cestujícím z Prahy již k dispozici nebo budou obnoveny během následujících týdnů.

Po více než čtyřměsíční pauze se do Prahy vrací španělská letecká společnost Iberia. Od neděle 2. srpna začala létat dvakrát týdně mezi Prahou a Madridem. Iberia nyní létá dvakrát týdně, stejně jako České aerolinie, se kterými sdílejí na této trase kód. Ryanair aktuálně na lince mezi Prahou a Madridem nabízí spojení čtyřikrát týdně. Společnost TAP Portugal obnovilo od srpna přímé lety Praha – Lisabon a to dvakrát týdně.

Letiště Praha hlásí i návrat třetí dálkové linky. Po Qatar Airways a Emirates se vrátí do Prahy také Korean Air. Provoz zůstane ale značně omezený. Od 21. srpna bude linka mezi Prahou a Soulem v provozu jednou týdně. Ze Soulu poletí letoun v pátek ve 12:45 a v Praze bude v 16:55, zpět poletí až v sobotu v 18:50 s příletem do Soulu v 11:15 v neděli. 

Seznam všech aktuálních i plánovaných leteckých spojení, stejně jako seznam bezpečnostních opatření, najdete na stránkách letiště Praha.

Cestujeme bezpečně, testy na COVID-19 na pražském letišti

Na Letišti Václava Havla Praha platí již několik měsíců celá řada ochranných opatření. Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, která mají zajistit zdraví a bezpečnost cestujících. Všem cestujícím i návštěvníkům proto i nadále doporučujeme ve všech prostorách letiště nosit roušku, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se důkladně hygieně rukou.

Letiště také zřídilo za účelem testování celkem tři odběrová místa. Jedno odběrové místo je umístěno ve veřejné části letiště v prostoru mezi Terminálem 1 a 2, a je určeno pro cestující, kteří odlétají a pro vstup do cílové destinace potřebují negativní test. Další dva odběrové body se nachází v neveřejné části před pasovou kontrolou na obou letištních terminálech a otevřené budou zejména v závislosti na příletovém provozu dle aktuální potřeby. Využívat je mohou primárně cestující na příletech, kteří jsou buď s ohledem na destinaci, ze které cestují, povinni předložit negativní test na COVID-19 nebo test chtějí podstoupit dobrovolně a mít tak jistotu o svém zdravotním stavu.

Bližší informace naleznete na stránkách letiště.

HEPA filtr v letadlech – zázrak proti šířením nákazy COVID-19!

Hranice České republiky se postupně otevírají k cestování do různých destinací a některé letecké společnosti již plánují podmínky pro cestující a posádky, aby na palubách letadel byli cestující co nejvíce v bezpečí a riziko nákazy se snížilo na minimum. Pokud máte strach z toho, že v letadle se viry a bakterie přenáší neustálou cirkulací vzduchu, opak je pravdou. Klimatizační systémy letadla jsou vybaveny takzvaným HEPA filtrem.

HEPA filtr čistí vzduch a jedná se o jeden z neúčinnějších filtrů. Na jedničku zachytí veškeré znečištění, prach, bakterie, viry, ale i například vlhkost. Materiál v nich uložený je podobný těm, které nalezneme v automobilech, jen jeho účinnost zachytit viry a bakterie je několikanásobně silnější. HEPA filtr je tedy opravdu velkým pomocníkem, který dokáže zamezit šíření nákazy na palubě letadla a když k tomu navíc přispějeme i pravidelným mytím rukou, používání dezinfekcí a například i rukavic, je to cesta k tomu, jak se bezpečně přepravit letadlem.

Může se hodit – praktické info

On-line lety jsou k dispozici a můžete rezervovat na: smartterminal.cz

Seznam obnovených linek z letiště Praha najdete ZDE

Pokud přilétáte do České republiky, postupujte podle aktuálních pravidel, které jsou k dispozici na stránkách Ministerstva zahraničí podle tzv. semaforu ZDE

Aktuálně jsme pro vás k dispozici pondělí až pátek od 8 do 18:00 hodin na telefonu 222 512 000 nebo emailu: fractal@fractal.czMimo pracovní dobu jsme vám k dispozici na naší HELP LINE 603 460 875  a e-mailu helpline@fractal.cz, děkujeme.

 

Další služby na vaše cesty: hotely, víza, půjčení auta, jízdenky, tranfery a další vám zprocesují naši specialisté na cesty. Jsme tu pro vás.

Váš tým Fractal

www.fractal.cz