fractal@fractal.cz
+420 222 512 000 Po - Pá 8:00-18:00

Novinky z cest

ČSA od ledna létají dvakrát týdně (PO, ÚT) z Prahy do Stuttgartu, cena jednosměrné letenky od 1 400,-Kč.

Letiště Václava Havla Praha podle zveřejněných provozních výsledků odbavilo v roce 2018 celkem 16.797.006 cestujících. Jedná se o nejvyšší počet odbavených cestujících v dosavadní historii letiště. V porovnání s předchozím rokem zaznamenalo ruzyňské letiště meziroční růst o 9%. V loňském roce se na letišti uskutečnilo celkem 155 530 pohybů, což znamenalo meziročně růst o 5%. Pokračoval tak trend, kdy počet cestujících rostl rychleji než počet pohybů. To je způsobeno jednak vyšší obsazeností a také tím, že letecké společnosti nasazují na linky do Prahy letadla s vyšší kapacitou.

Letecká společnost LOT Polish Airlines oznámila, že od 17. září 2019 bude pravidelně létat z Varšavy do Dillí. Nová linka bude provozována pětkrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 252 cestujících. S novou linkou se LOT po více než 30 letech vrací na indický subkontinent.

Letecká společnost Air Italy s novým letním letovým řádem ukončí lety na své dálkové lince do Bangkoku. Poslední let z Milána do Bangkoku je plánován na 30. března 2019. V současnosti je linka provozována pětkrát týdně letounem Airbus A330-200 pro 252 cestujících. Lety do Bangkoku společnost zahájila vloni v září.

ThaAirAsia do letošních Vánoc otevřou přímou linku Bangkok-Praha. Bylo by to jejich vůbec první spojení s Evropou. Každodenní let by trval asi 10,5 hodiny. Vedení společnosti, která zatím létá dálkové lety jen po Asii, vidí Prahu jako bránu do Evropy.

Aerolinie Turkish Airlines bude od podzimu nově nabízet pravidelné lety na trase Istanbul-Luxor, které budou operovány čtyřikrát týdně (PO, ST, PÁ, NE) Airbusem A320, později se začátkem zimního letového řádu linkou Boeing 737-800 a to v PO, ÚT, ČT a SO. Luxor se tak stane po Káhiře, Alexandrii, Hurghadě a Šarm aš-Šajchu pátou metropolí v rámci Egypta, kam tato společnost létá.

Emirates nabízí svým klientům stále více personalizovanější volbu založenou na jejich individuálních cestovních potřebách. Umožňuje cestujícím vybrat si příslušný tarif a s ním spojené výhody, které lépe odpovídají profilu klientů a jsou tedy pro jejich cestu nejvhodnější. V důsledku toho zavádíme v Economy Class od 4.2.2019 úpravy v bezplatných váhových limitech odbavených zavazadel. Economy Class 15 kg, Economy Saver 25 kg, Economy Flex 30 kg.