fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Cestovatelské novinky na podzim

 

Slavíme 75.let výročí LOT spojení mezi Varšavou a Prahou. Jsme tu pro vás. Tým Fractal.

Víte, že z Letiště Václava Havla v Praze už můžete v tuto chvíli odletět napřímo do 115 destinací? Dopravci dále navyšují své lety a nová spojení.

✈ ČSA již létají z Prahy do Moskvy každý den! Let OK894 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha (Terminál 1) v 10:15 s příletem na moskevské letiště Šeremetěvo (Terminál D) ve 14:00 místního času. Z Moskvy pak s číslem letu OK895 bude odlétat ve 14:50 hodin s příletem do Prahy v 16:35 místního času. Do Ruska  můžete zamířit také ve spolupráci se společností Smartwings, která od 2. září obnovuje pravidelné lety do Petrohradu. Linka bude provozována dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a neděli.

V tuto chvíli Rusko opět vydává víza, včetně turistických. Pro občany ČR je třeba pro cestování do RF platný pas, vízum, PCR test před odletem z PRG/VIE. Pro návrat do PRG/VIE stačí platný očkovací certifikát/potvrzení o prodělaném COVID – obojí v papírové formě, pokud není, potřebujete PCR test. Pro občany RF pro odlet do RF není třeba test, testují se po příletu. Pro návrat do ČR stačí platný očkovací certifikát (EU vakcíny) v papírové formě, pokud cestující nemá, potřebuje PCR test. Česká strana zatím v RF vydává jen business, studentská a podobná speciální víza. Turistická víza do ČR se zatím nevydávají.

Easyjet vrací své linky do Milána, Neapole i Bristolu

Sky Up Airlines – nový dopravce, začne létat od 23.9. do Kyjeva. Lety můžete využít 3 x týdně. 

Etiopie opět akceptuje online visa – E -Visa. Cestovat do Etiopie můžete. Víza vám rádi zajistíme spolu s dalšími cestovními službami jako např. letenky, transferu nebo ubytování.

Dopravci přidávají další lety do Ruska. Aeroflot navyšuje počet letů do Moskvy na 7 dní za týden. 

Do Petrohradu bude Rossiya Airline létat dvakrát týdně (st, so)

Eurowings po více než dvou letech zahájil přímou linku do Hamburku. Lety budou operovány třikrát týdně (po, pá, ne)