fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Přinášíme další novinky nejen na cesty pro vás

Nové číslo do FRACTALU

Nově jsme pro vás k zastižení na hlavním telefonním čísle 211 150 000.  Jsme vám k dispozici pondělí až pátek od 8:00 do 18:00 h. V ostatních časech prosím použijte naší help line 603 460 875. Původní telefonní čísla ještě nějakou dobu souběžně poběží se stávajícími, než si zvyknete.


Informace pro vaši bezpečnost a spokojenost na cestách

Na letišti Praha

Po celou dobu pobytu na letišti musíte mít zakrytá ústa a nos (výjimkou je konzumace jídla a nápojů v restauracích). Dále je doporučeno dodržovat bezpečné rozestupy alespoň 2 metry a dbát na zvýšenou osobní hygienu. Na letišti jsou k dispozici kiosky s dezinfekcí i s rouškami na prodej, doporučujeme ale přinést vlastní. Je také možné, že budete namátkově podrobeni zdravotnické kontrole (bude vám měřena teplota, bezpečnostní otázky ohledně pobytu). V prostorách letiště je také několik odběrových míst, kde se můžete nechat otestovat na COVID přímo.

Více informací o testování:

Bližší informace naleznete na stránkách letiště.

 

V letadle

Drtivá většina leteckých společností přijala jednotné bezpečnostní podmínky pro cestování na palubě letadla:

Pokud si nejste jisti bezpečnostními opatřeními konkrétní aerolinky, doporučujeme navštívit její webové stránky, nebo nás můžete kontaktovat a my vám pomůžeme s konkrétními informacemi.

 

Na letišti po přistání

Po přistání – záleží na vstupní zemi – je potřeba předložit vyplněný formulář nebo rovnou hotový QR kód (doporučujeme i z hlediska odbavení a vstupu na letišti, obsahuje informace o cestujícím, kontakty a adresa, kde se bude cestující vyskytovat během pobytu). Některé země požadují vyplněný formulář předem online, do některých ho můžete vyplnit během letu. Doporučujeme vzít si na palubu propisku, která vám z bezpečnostních ohledů nebude poskytnuta!

Bezpečnostní opatření záleží na konkrétním letišti, ale obecně nejsou otevřené všechny obchody, jen částečně. Všude je třeba dodržovat tzv. bezpečnou vzdálenost od ostatních, doporučené 2 metry. Letiště jsou čistá, všude je k dispozici desinfekce rukou. V zahraničí jsou běžně k zakoupení jednorázové či látkové roušky.

Bližší informace o bezpečnostních opatřeních konkrétních zemí naleznete zde.

 

Doporučení na cesty

Bližší informace ke konkrétním zemím naleznete na stránkách MZV zde.

 

Semafor Evropa

Cesta je možná

Belgie, Bulharsko, Dánsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko,  Řecko (vyjma cest vozidlem), Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, autonomní společenství Kanárské ostrovy (Španělsko)

Cesta je možná, ale podléhá karanténě, testu, nebo jiným podmínkám – viz Rozcestník

Dánsko (povinný test pouze pro Grónsko a Faerské ostrovy), Estonsko (karanténa), Francie (zámořská území), Irsko (karanténa),  Island (povinný test nebo karanténa), Kypr (povinný test),   Litva (povinný test), Lotyšsko (karanténa),  Malta (test od 29.8.), Norsko (karanténa), Portugalsko – Madeira, Azory, Řecko – pouze při pozemní cestě vozem, Slovinsko (karanténa, test), Velká Británie (karanténa od 29.8.)

Cesta není možná/nebo povolená/riziková

Finsko – nelze vstoupit, Rumunsko, Španělsko – s výjimkou Kanárských ostrovů

Důležitá informace: Výše uvedené informace se týkají tzv. zbytných cest, jakými jsou například cesty turistické. Nezbytné cesty MOHOU být umožněny, více informací v tzv. Rozcestníku informací k cestám do zahraničí

 

Aktuálně jsme pro vás k dispozici pondělí až pátek od 8 do 18:00 hodin na telefonu 211 150 000 nebo emailu: fractal@fractal.czMimo pracovní dobu jsme vám k dispozici na naší HELP LINE 603 460 875  a e-mailu helpline@fractal.cz, děkujeme.

 

Další služby na vaše cesty: hotely, víza, půjčení auta, jízdenky, transfery a další vám zprocesují naši specialisté na cesty. Jsme tu pro vás.

Váš tým Fractal

www.fractal.cz