fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

 

Novinky z cest

ČSA ukončí od 13.ledna provoz linky mezi Karlovými Vary a Moskvou. Spojení lázeňského města s hlavním ruským městem ruší z ekonomických důvodů.

Letecká společnost LOT Polish Airlines dnes zahájila pravidelné lety na lince z Varšavy na London City Airport. Nová linka je provozována v pracovních dnech dvakrát denně, o víkendu jednou denně. Odlety z Varšavy jsou vždy v 7:15 (s výjimkou neděle) a v 16:15 (s výjimkou soboty), z London City Airport pak v 9:30 (s výjimkou neděle) a v 18:30 (s výjimkou soboty). Linka má dobrou návaznost na další lety LOTu do Kyjeva, Lvovu, Rigy, Bukurešti, Larnaky, Tbilisi a rovněž na vybrané dálkové linky na asijský kontinent.

Letecké spojení mezi Prahou a hlavním městem Lotyšska Rigou čeká s příchodem letního letového řádu výrazné navýšení kapacity. Kromě nové linky Ryanairu chystá velkou expanzi dosavadní jediný dopravce na trase, společnost airBaltic. Ta se stane od konce března druhým dopravcem v Praze, který začne na Ruzyni létat s letadlem Airbus A220-300. Jde o jeden z nejnovějších typů letadla.

Prosíme, věnujte pozornost následujícímu upozornění: cestující občané EU potřebují ruská tranzitní víza pro přestup na letišti Žukovskij (ZIA) do všech dalších destinací Ruské federace a dalších zemí.

Rádi bychom vás informovali o nové speciální ceně letenek z Vídně přes Dubaj na Mauricius. Cena zahrnuje 30kg odbavených zavazadel a seating zdarma!  VÍDEŇ – MAURICIUS   18 986 Kč/ 738 EUR* *včetně tax platných k 7.1.2019, nezahrnuje servisní poplatek.

Letecká společnost Ryanair na tiskové konferenci v Praze oznámila, že bude z Prahy v rámci letního letového řádu v roce 2019 létat do rekordního počtu destinací. Na Letišti Václava Havla Praha bude mít bázovaná další dvě letadla, celkem již čtyři, a do své sítě přidá 15 nových linek. V letovém řádu společnosti bude tak celkem 30 linek z pražského letiště s více než 130 letů týdně, díky kterým přepraví až 2,1 milionů cestujících ročně a navýší provoz o 23%.

Gruzie nabízí ideální podmínky pro zimní sporty. Z Prahy přímou linkou Georgian Airways během zimního letového řádu 2x týdně (ÚT,PÁ). Následně od letního letového řádu již 3x týdně (ÚT,PÁ,NE). Lyžařská sezóna je od prosince do konce dubna. Ukázka cen zpátečních letenek: PRG-TBS – již od 6.900 KčVIE -TBS – již od 7.100 KčBER- TBS -již od 6.800 Kč. V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg, 8kg na palubu. Datum prodeje do 20.ledna 2019. Datum cestování až do konce října 2019. Cestující Georgian Airways mají možnosti převážet lyžařskou výbavu na naších letech z Prahy a Vídně zdarma. Cestující mají nárok na 1 snowboard nebo 1 pár lyží včetně lyžařské soupravy (hole, boty, helma, brýle) na osobu. Další lyžařská výbava, batohy už budou zpoplatněné dle ceny přídavného zavazadla. Je nutné vyžádat do rezervace.