fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

    

Kdy můžeme cestovat? Vše, co potřebujete vědět

Chcete vědět, kdy můžete znovu vyrazit na dovolenou do zahraničí? Přečtěte si našeho průvodce aktualizacemi cestování během Covidu-19, kde najdete nejnovější zprávy a kdy budete moci znovu cestovat.

Kdy budou zrušena cestovní omezení koronaviru?

Přístup každé země k cestování se mění případ od případu. Obecně platí, že mezinárodní cestovní zákazy budou zrušeny, jakmile se počet případů koronaviru ustálí nebo začne klesat. Níže uvádíme seznam zemí, které už nyní plánují zmírnění opatření pro turistiku.

FRANCIE – Francouzský prezident Emanuel Macron oznámil, že zahraniční turisté, včetně těch z USA, se mohou v květnu vrátit do Francie, pokud budou očkováni.

KYPR oznámil, že cestující z některých zemí EU, zemí EHP a Spojeného království nemusí od 10. května při příjezdu potřebovat karanténu, pokud mohou prokázat očkování.

DÁNSKO – Hranice Dánska by se měly znovu otevřít 11. května.

ŘECKO – Ministr cestovního ruchu pro Řecko oznámil, že země znovu otevře hranice od 14. května. Bylo potvrzeno, že řecká vláda ponese náklady na veškerou lékařskou péči vyžadovanou turisty, kteří virus chytí během své dovolené v zemi.

TURECKO – Cestující do Turecka přijíždějící z vybraných zemí v Asii, Evropě, na Středním východě a v Oceánii již nemusí při vstupu po 15. květnu předkládat negativní test.

ITÁLIE –  Cestovní omezení pro Itálii by také měla být zrušena kolem 15. května.

RAKOUSKO –  Rakousko je momentálně ještě v lockdown, ale plánuje zmírnit cestovní omezení od 19. května.

ŠPANĚLSKO – Podle španělského ministra cestovního ruchu, Španělsko v červnu znovu otevře své hranice zahraničním turistům bez omezení pro ty, kteří jsou plně očkovaní.

MALTA – Malta prostřednictvím webových stránek rady pro cestovní ruch oznámila, že cestovní ruch může v zemi pokračovat pro všechny od 1. června.

KANADA – V Kanadě mají všichni zahraniční cestující stále zakázán vstup pokud necestují za prací, studiem nebo návštěvou člena rodiny, který je také kanadským občanem.

USA – Cestování do USA a na Havajské ostrovy je stále zakázáno na neurčito pro kohokoli, kdo cestuje z Číny, Íránu, Brazílie, Velké Británie a všech schengenských zemí. Hranice mezi Kanadou a Mexikem by mohla být znovu otevřena od 21. května.

BAHAMY – Podle zpráv od společnosti IYC mohou nyní všichni zahraniční cestovatelé navštívit Bahamy bez nutnosti testu COVID-19, pokud jsou plně očkováni.

SEYCHELY –  Se znovu otevřely všem turistům bez nutnosti karantény. Všichni cestovatelé budou muset při příjezdu předložit negativní výsledek testu COVID-19.

MEXIKO – otevřelo cestujícím hranice, aniž by bylo nutné provádět test nebo karanténu.

OMAN – Země Středního východu Omán obnovil vydávání turistických víz, ale cestující mohou zůstat maximálně 10 dní a při příjezdu budou muset předložit negativní výsledek testu COVID-19.

AUSTRÁLIE/NOVÝ ZÉLAND –  obě země nejsou zatím otevřeny pro zahraniční turisty.

KRYŠTOV/US PANENSKÉ OSTROVY – jsou nejnovějšími karibskými zeměmi, které se otevírají turistům.

BELIZE/KOSTARIKA – země včetně Belize a Kostariky znovu otevřely hranice, ale cestující budou muset poskytnout negativní výsledek testu COVID-19.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY/DUBAJ –  je nyní otevřena mezinárodním turistům. Při příjezdu cestující budou muset předložit negativní certifikát o testu COVID-19 a budou také testováni při vstupu.

Africké země Maroko, Egypt, Tanzanie, Keňa a Tunisko také nedávno znovu otevřely své hranice mezinárodním cestujícím. Rwanda a Jižní Afrika jsou také otevřené, ale cestující musí při příjezdu předložit negativní výsledek testu COVID-19 z certifikované laboratoře. Zanzibar je rovněž otevřený a po příjezdu na ostrov testuje všechny cestující.

MALEDIVY rovněž upřesnily, že turisté, kteří dostali dvě dávky vakcíny dva týdny před odletem, se nebudou muset při příjezdu testovat ani nastoupit karanténu.