fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Cestujeme – přehledně

Jak a kdy můžeme cestovat po Evropě?  

Čechům se výrazně rozšiřují možnosti pohodlného cestování. Od 31. května zmizí dosavadní omezení pro všechny, kteří mají za sebou první dávku vakcíny proti COVID-19 a vracejí se do Česka z Rakouska, Slovenska, Polska, Chorvatska, Slovinska, Německa a Maďarska. . Odpadnout by tak měly povinnosti testu či karantény.

Kdo absolvoval první dávku vakcíny proti COVID-19 před více než třemi týdny (v případě jednodávkové vakcíny před dvěma), má mít výrazně jednodušší návrat do Česka z výše uvedených zemí. Odpadá nutnost absolvovat test či karanténu. Pravidla jednotlivých států pro vstup na své území se ale liší. Maďarsko považuje za bezpečnou už první dávku očkování, Němci ovšem vyžadují obě.

Doporučujeme vždy sledovat před vaší cestou aktuální rozcestník Ministerstva zahraničí na stránkách https://www.mzv.cz/

 

Návraty do vlasti z oranžových a červených zemí budou mít snadnější ti lidé, kteří mají alespoň 22 dní po první dávce vakcíny proti COVID-19. Vyhnou se povinné izolaci a testování.

Od 1. června byl měl web umožnit získat i potvrzení o testu nebo prodělané nemoci v posledním půl roce, což jsou další dvě možnosti, jak prokázat bezinfekčnost.

 

Aktualizováno dne 2.6.2021

S přípravou cesty vám rádi pomohou naši travel specialisté.
Obraťte se na nás: fractal@fractal.cz.