fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Cestujeme od 22.6.2020

Letecké společnosti postupně oznamují obnovení letů. Od července se můžeme těšit například lety:

Praha – Varšava – LOT

Praha – Curych – Swiss

Praha – Londýn/Heathrow – British Airways

Praha – Řím, Barcelona, Madrid, Helsinki – ČSA

Praha – Malaga, Valencie, Tenerife – Smartwings

seznam všech obnovených linek najdete zde : OBNOVENÉ LINKY – LETIŠTĚ PRAHA 

Ve většině případů můžete zakoupit i vlakové, autobusové jízdenky, informujte se u našich specialistů, rádi vám na cestu doporučí vhodné spoje.

Aktuální možnosti cestování po Evropě

Česká vláda schválila systém tzv. semaforu, který rozděluje státy do tří kategorii podle toho, jaká je v nich epidemiologická situace. Bez negativního testu na covid-19 tak mohou Češi opět cestovat od 15. června do zeleně a oranžově označených zemí. 

Zelená zóna

 

Do zemí označených zelenou barvou spadá nyní již většina evropských států.

Lidé cestující do těchto států nebudou muset mít negativní test na covid. Stejně tak ho nemusí mít ani turisté přijíždějící z těchto států do tuzemska.

Oranžová zóna

Do oranžové zóny stále spadá Velká Británie.

I do těchto států mohou Češi odjíždět bez toho, aniž by měli u sebe negativní test na covid-19. Turisté z těchto států, kteří budou přijíždět do Česka, ho ale u sebe musí mít.

Červená zóna

V červené zóně jsou aktuálně ze všech evropských států pouze Švédsko, Portugalsko a Slezské vojvodství, jižní část Polska sousedící s Moravskoslezského kraje. Při návratu z těchto států musí mít negativní test také Češi.

Systém semaforu bude údajně flexibilní. Vyvíjet se bude podle epidemiologické situace ve světě. Nutné bude tedy sledovat stránky ministerstva zahraničí, které je bude pravidelně aktualizovat.

Pokud budou mít po 24. červnu cílové státy pro vstup na svá území nějaká omezení, cestování se bude řídit jejich podmínkami.