fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Na letišti Praha

Po celou dobu pobytu na letišti musíte mít zakrytá ústa a nos (výjimkou je konzumace jídla a nápojů v restauracích). Dále je doporučeno dodržovat bezpečné rozestupy alespoň 2 metry a dbát na zvýšenou osobní hygienu. Na letišti jsou k dispozici kiosky s dezinfekcí i s rouškami na prodej, doporučujeme ale přinést vlastní. Je také možné, že budete namátkově podrobeni zdravotnické kontrole (bude vám měřena teplota, bezpečnostní otázky ohledně pobytu). V prostorách letiště je také několik odběrových míst, kde se můžete nechat otestovat na COVID přímo.

Více informací o testování:

Bližší informace naleznete na stránkách letiště.

 

V letadle

Drtivá většina leteckých společností přijala jednotné bezpečnostní podmínky pro cestování na palubě letadla:

Pokud si nejste jisti bezpečnostními opatřeními konkrétní aerolinky, doporučujeme navštívit její webové stránky, nebo nás můžete kontaktovat a my vám pomůžeme s konkrétními informacemi.

 

Na letišti po přistání

Po přistání – záleží na vstupní zemi – je potřeba předložit vyplněný formulář nebo rovnou hotový QR kód (doporučujeme i z hlediska odbavení a vstupu na letišti, obsahuje informace o cestujícím, kontakty a adresa, kde se bude cestující vyskytovat během pobytu). Některé země požadují vyplněný formulář předem online, do některých ho můžete vyplnit během letu. Doporučujeme vzít si na palubu propisku, která vám z bezpečnostních ohledů nebude poskytnuta!

Bezpečnostní opatření záleží na konkrétním letišti, ale obecně nejsou otevřené všechny obchody, jen částečně. Všude je třeba dodržovat tzv. bezpečnou vzdálenost od ostatních, doporučené 2 metry. Letiště jsou čistá, všude je k dispozici desinfekce rukou. V zahraničí jsou běžně k zakoupení jednorázové či látkové roušky.

Bližší informace o bezpečnostních opatřeních konkrétních zemí naleznete zde.

 

Doporučení na cesty

Bližší informace ke konkrétním zemím naleznete na stránkách MZV zde.