fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Vážení klienti cestovní kanceláře FRACTAL, s.r.o.,

dovolujeme si vás jako majitele/držitele letenek ČSA informovat, že České aerolinie a.s. se nacházejí v insolvenčním řízení.

Ze znění rozhodnutí, si vás dovolujeme upozornit hlavně na to, že odpovědnost majitele/držitele cestovního dokladu Českých aerolinií (ČSA) označeného mezinárodním kódem OK a předčíslím 064 jako jediného za přihlášení případné pohledávky. Z pohledu výše zmíněné insolvence spadá rovněž povinnost majitele/držitele cestovního dokladu označeného mezinárodním kódem QS (Smartwings) a předčíslím 064 k přihlášení pohledávky.

Přihlášky a jejich přílohy se podávají dvojmo Městského soudu v Praze na předepsaném formuláři, který je zveřejněn na internetových stránkách Ministerstva spravedlnosti (www.justice.cz [1]) nebo na stránkách insolvenčního rejstříku http://isir.justice.cz [2].

Lhůta pro podání přihlášek do insolvenčního řízení je 10.5.2021.

Zároveň si vás dovolujeme upozornit, že prodejce není majitelem/držitelem cestovního dokladu a nemá vliv na podání jednotlivých přihlášek, ani na jejich způsob podání či vyřízení.

Letecká společnost ČSA zůstává nadále v provozu a zajišťuje všechny plánované lety dle letových řádů. V závislosti na vývoji epidemiologické situace v jednotlivých zemích a cestovních omezeních obnovuje další linky.

Další možností je vystavení voucherů na lety v jiných termínech do destinací ČSA nebo Smartwings, pokud váš původní let byl zrušen a nemohl být využit.

Pokud budete potřebovat pomoci, neváhejte se na nás obrátit.