fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

     Které z exotických zemí se otevírají po turisty?

Kenya

Od 1. srpna bylo většině turistů povoleno cestovat do Keni bez nutnosti karantény. Při příjezdu je třeba předložit negativní certifikát Covid, vyřízený do 96 hodin a vyplnit cestovní zdravotní formulář pro účely sledování kontaktů. Hosté, kteří cestují do Keni, mohou také na letišti očekávat zdravotní prohlídky.

 

Barbados

Tropický karibský ostrov Barbados obnovil mezinárodní lety a současně přivítal přílety ze zahraničí. Ostrovní stát, rozděluje přílety do zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem, přičemž pro každou z nich platí různé požadavky, ačkoli všichni, kdo cestují na ostrov, jsou povinni vyplnit online cestovní formulář 24 hodin před příjezdem. Obecně platí, že turisté se vyzývají, aby 72 hodin před cestou absolvovali test Covid PCR a po příjezdu odeslali své výsledky k rychlému sledování. Ti, kteří před cestou neabsolvují test, musí tak učinit při příjezdu. Na letišti je třeba nosit roušky a také při příjezdu projdou zdravotní prohlídkou.

 

Turecko

Turecko oficiálně znovu otevřelo své hranice turistům několik týdnů poté, co obnovilo vnitrostátní lety. Prozatím jsou všichni noví příchozí v Turecku povinni nosit masky, musí podstoupit lékařskou prohlídku a po přistání jsou požádáni o kontaktní a ubytovací údaje. Kdokoli, kdo vykazuje příznaky, bude požádán o provedení testu a může být v karanténě, pokud bude pozitivní.

Tanzania & Zanzibar

Po opětovném otevření letišť mezinárodním cestujícím po celé Tanzanii, byla rovněž zrušena 14denní povinná karanténa pro návštěvníky vstupující do země. Podle zpráv zanzibarského ministra cestovního ruchu všichni cestující na Zanzibar by měli mít zdravotní pojištění, a dodržovat pokyny načrtnuté zdravotnickými orgány Zanzibaru a podstoupit při vstupu do země testování. Ti, kteří mají příznaky, budou posláni do určeného izolačního centra k dalším testům.

 

Egypt

Egypt přijímá návštěvníky z většiny zemí, včetně České Republiky, a do konce října dokonce upustil od vízové ​​povinnosti pro turisty z jiných zemí, kteří navštěvují letoviska jako Rudé moře, Sharm El Sheikh a Matrouh, aby povzbudili turisty k návratu. Od 1. září musí všichni příchozí do Egypta předložit test PCR.

 

Maledivy

Od 10. září je od příletů vyžadováno předložení negativního testu Covid PCR při příletu na mezinárodní letiště Velana v Malé, který nebude proveden déle než 72 hodin před odletem. Platí však pravidla: turisté musí požádat o povolení ministerstvo cestovního ruchu nejméně 48 hodin před datum cesty a může cestovat pouze ze střediska, které za posledních 28 dní nezaznamenalo ani jeden případ koronaviru. Středisko musí také pro cestující provádět detekční kontroly a kontroly teploty pro účely sledování kontaktů. Instalace aplikace pro sledování kontaktů „TraceEkee“ se doporučuje všem turistům.

 

Seychelles

Cestující z 33 zemí s nízkým a středním rizikem covid-19 mohou nyní navštívit Seychely, ale   musí se podrobit testu Covid-19 nejpozději 72 hodin před odletem a na adresu visitor@health.gov.sc předložit negativní osvědčení plus podrobnosti o letu a ubytování. Cestující by také měli mít s sebou kopii svého negativního výsledku testu, aby si je ověřila letecká společnost, se kterou cestují. Návštěvníci mohou zůstat pouze v možnostech ubytování, které byly certifikovány Úřadem pro veřejné zdraví, a nesmí se během prvních 7 dnů na ostrovech ubytovat ve více než dvou hotelech nebo penzionech.

 

Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie zrušila karanténní opatření a oznámila, že znovu otevřela mezinárodní cestovní ruch. I když je nyní přílet ze všech zemí povolen, cestující musí předložit test PCR provedený do tří dnů před mezinárodním odletem do své letecké společnosti a musí také vyplnit tento zdravotní formulář, který obsahuje podrobnosti o jejich cestovním itineráři.

 

Aruba

Otevřená pro mezinárodní turisty. Cestující, kteří nedoloží negativní covid test při přistání, budou testováni  na letišti, v případě pozitivního testu budou izolováni, a musí si zakoupit zdravotní pojištění přímo na Arubě za USD $ 15.- na den.

 

Curacao

Potřebný negativní test 72 hodin před příletem. Cestující musí vyplnit digitální imigrační kartu online před odletem a digitálně vyplnit kartu osobního vyhledávače (Passenger locator card) do 48 hodin od odjezdu a mít při sobě tištěnou kopii dokumentu.

 

Dominikánská Republika

Po příletu je třeba doložit negativní covid 19 test do 5-ti dnů, nebo otestují přímo na letišti cestující kteří nebudou mít s sebou PCR test.   Cestující budou podrobeni detekční kontrole prostřednictvím teplotních kontrol; cestující vykazující příznaky testované na letišti čeká 14denní hotelová karanténa pro pozitivní cestovatele.

 

Prosím mějte na vědomí, že vstupní podmínky se mohou kdykoliv měnit dle aktuálních podmínek a vládních nařízení. Proto doporučujeme v případě otázek nás kdykoliv kontaktovat a my vám rádi překontrolujeme momentální vstupní podmínky do jakýkoliv exotických zemích.

 V každé destinaci, vládní, zdravotní a turistické orgány pečlivě sledují potenciální dopad COVID-19  nejen na  vlastní komunitu, a rozsah pandemie v jejich destinacích, ale také mají vlastní zdravotnickou infrastrukturu a specifický charakter a zařízení souvisejících s cestovním ruchem formulují protokoly a postupy, které umožňují obnovení cestování.

 

Pro české občany doporučujeme sledovat také vstupní podmínky na www.mzv.cz

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat na: fractal@fractal.cz  nebo na tel. +420 211 150 000