fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Cesty z České republiky

Cesta za účelem vycestování z České republiky je jednou z výjimek ze zákazu pohybu osob. Tato výjimka vás opravňuje k cestě mezi místem svého bydliště na konečné místo určení (v tomto případě na letiště).

Při cestě je nutné s sebou mít dokumenty, kterými se budete schopni prokázat při cestování mimo ČR (např. letenkou, rezervací hotelu v zahraničí apod.). Současně je nutné mít s sebou doklad podle bodu IV. usnesení č. 216, (níže v odkazu) kde zaškrtnete možnost vycestování z České republiky a dole v dokladu doplníte místo, kam cestujete.

Cesta zpět do místa svého bydliště je rovněž jednou z výjimek stanovených vládním opatřením. Po příletu do ČR při namátkové kontrole se prokážete občanským průkazem s místem trvalého bydliště či jiným dokumentem, kterým jsou kontrolující osoby schopny ověřit si důvod cestování do zamýšleného okresu (např. nájemní smlouva, ).

Současně je třeba mít na paměti, že vládními opatřeními jsou zakázané cesty do vybraných zemí – Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe).

Pokud zaměstnavatel vysílá zaměstnance na služební cestu, je třeba mít s sebou doklady, kterými zaměstnanec prokáže důvod překročení hranic okresu. Zde bude záležet na místě, kam cestuje. Obecně je vhodné prokázat se čestným prohlášením zaměstnavatele, kde zaměstnavatel určí dobu a místo, ze které zaměstnanec vyjíždí, a místo, kam zaměstnance posílá spolu s uvedením důvodu pracovní cesty. Více zde.

Seznam zemí podle rizika nákazy

Příjezdový formulář

Podmínky pro cestování do jednotlivých zemí

 

Nový catering na dlouhých letech od British Airways

 

Emirates – udržení mílí 

Pokud potřebujete ze závažných důvodů cestovat, můžete si být jistí, že Emirates dělají vše pro vaše bezstarostné cestování. Nedávno společnost Emirates zavedla bezkontaktní technologii, která vám usnadní cestu dubajským letištěm. Na každém kroku vaší cesty samozřejmě nadále platí všechna nejnovější bezpečnostní a zdravotní opatření. Pokud zatím neplánujete letět, Emirates vám pomohou udržet si míle a členskou úroveň. (Všem členům programu Emirates Skywards na úrovních Platinum, Gold a Silver byla stávající členská úroveň prodloužena do roku 2022.)

 

Lufthansa – zrušení restrikcí pro cestující z Čech 

Letecká společnost Lufthansa povolila pro české občany transitovat přes německá letiště ve Frankfurtu nebo Mnichově, platí pro dálkové lety mimo schengenský prostor, tzn. mimo Evropu. Podmínky jsou platné takto:

Situace se může každým dnem změnit, pro aktuální lety je nutné kontaktovat svého operátora případně sledovat stránky aerolinky.

Další spoje do Dubaje

Letecká společnost flydubai navyšuje přímé spojení z Prahy do Dubaje. Od 04.03.2021 do 27.03.2021 během zimního letového řádu budou lety flydubai operovány 3x týdně. Během letního letového řádu od 28.03.2021 do 30.10.2021,  budou lety flydubai operovány 4x týdně. Navíc další skvělá novinka: od 5. března společnost flydubai nabízí skvělé spojení z Prahy do naší nejoblíbenější exotické destinace na Maledivy.