fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Užijte si zimu v Alpách

Široké sjezdovky, panoramatické výhledy a zimní turistika. To všechno vám nabízí desítky středisek v Alpách. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv středisko, naši specialisté z Fractalu Vám pomohou zajistit ubytování, cestovní pojištění, letecké či pozemní spojení až na místo, zapůjčení vozidla nebo skipasy dle vašeho výběru.  Naše tipy na osvědčená střediska vám mohou pomoci s výběrem, ale nebojte se zeptat.

Hintertux

Jediné celoroční středisko v Rakousku, čtyři roční období a 365 dní na sněhu na Hintertuxském ledovci. V zimě se spojuje několik okolních lyžařských areálů, pro lyžaře je tak připraveno celkem 196 kilometrů rozmanitých sjezdovek od lehkých až po těžké – to vše s jedním skipasem. Na širokých svazích je přímo potěšením se projíždět. Vrcholem dne stráveného na lyžích je nejdelší sjezdovka Gletscherrunde, dlouhá 12 km, která překonává výškový rozdíl  1 750 metrů.

https://www.hintertuxergletscher.at/cs/landingpage/ledovci-hintertux/

 

Bad Gastein

S vrcholy, které přesahují  3000 metrů a jdou až do ledovcového pásma Vysokých Taur, je Bad Gastein nejen Monte Carlo Alp, ale také rájem pro sportovní nadšence. Kromě mnoha sportovních příležitostí má ale půvabný resort ve stylu Belle Époque tolik co nabídnout. Díky krásné horské scenérii Gasteinského údolí je nejen lyžování neopakovatelným zážitkem. Specialitou města jsou také minerální termální prameny, které si návštěvníci mohou užít na vlastní kůži ve skalních lázních.

https://www.gastein.com/cz/gastein/gasteinske-udoli/bad-gastein/

 

Innsbruck

Pozlacené střechy, středověká architektura, bohatý kulturní život a to vše v obklopení dvoutisícových hor. Tyrolské zemské hlavní město Innsbruck láká návštěvníky na tolik atrakcí, že bude náročné je stihnout jen za jednu návštěvu. Kromě kulturního vyžití nabízí město i vyžití sportovní. Již dvakrát, 1964 a 1976, se zde konaly zimních olympijské hry a skokanský můstek Bergisel je jednou z každoročních lokalit Turnaje čtyř můstků. Všeobjímající horské vrcholy jsou lehce dostupné přímo z centra města, například legendární lanovkou „zubačkou“.

https://www.innsbruck.info/en/

 

Val Gardena/Gröden

Grödenské údolí nabízí bohatý výběr středisek, který dokáže rozproudit krev snad každému zimnímu sportovci. Hlavními centry jsou Wolkenstein, St. Ulrich a St. Christina. Val Gardena je také součástí unikátního kruhového řetězce Sella Ronda, který spojuje ještě tři další střediska Alta Badia, Arabba – Marmolada a Val di Fassa a umožňuje vám projet všechna z nich během jednoho dne a na jeden skipas. Díky efektivním metodám zasněžování a stálému počasí zde vydrží sníh až dlouho do jara.

https://www.valgardena.it/en/

 

Cortina d‘Ampezzo

V celém malebném údolí městečka Cortina je možné lyžování v několika střediscích, roztroušených po okolních horách. Největší areál je připraven přímo v Cortině, kde se také roku 1956 konala zimní olympiáda. Pokud jste na sjezdovkách radši sami, Cortina a střediska okolo jsou pro vás ideální. Město samotné je pak vyhlášené svým ubytováním, luxusními butiky a ‚aprés-ski‘, neboli zábavě po lyžování.

https://www.dolomiti.org/en/cortina/

 

Kronplatz/Plan de Corones

Všeobecně uznávaný jako jeden z nejhezčích výhledů v Dolomitech, Kronplatz se vyznačuje bujnou lyžařskou aktivitou. Mezi nejnavštěvovanější vesničky střediska Kronplatz patří Bruneck, Enneberg, Kiens, Olang, a St. Lorenzen, které nabízí i příjemné možnosti ubytování. Široká nabídka moderních vleků řadí oblast Kronplatz na přední místo mezi alpskými středisky. Po celou lyžařskou sezónu až do jara zde panují výborné sněhové podmínky. Pokud ale holdujete freeride a hlubokému tichu, měli byste si jít zalyžovat někam jinam.

https://www.kronplatz.com/zima/cz

 

Napište nám svoji představu o cestě na hory ještě dnes. Zkušení kolegové doporučí to nejlepší pro Vás: fractal@fractal.cz