fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Vaše červencové aktuality pro vás přilétají

Nová linka ČSA

ČSA od 25. června nově spouští pravidelnou linku Praha – Londýn/Heathrow, která bude létat každý den. Zároveň se aerolinky připravují, že v červenci obnoví linky do Oděsy, Říma, Barcelony, Helsinek nebo do Madridu.  Před vstupem na palubu letadel Českých aerolinií a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu, vyjma dětí do dvou let a případně dalších osob, na které se vztahují výjimky dle příslušného krizového či mimořádného opatření.  

Obnovování linek na letišti Praha

I další dopravci postupně obnovují provoz na pražském letišti. Letecká společnost Ryanair znovu létá do Manchesteru, Londýna, Říma, Barcelony a Madridu. Společnost Austrian Airlines opět spustila linku do Vídně. Polská společnost LOT od 1. července obnoví linku do Varšavy, kam bude létat denně. Společnost easyJet bude od 13. července opět létat do Amsterdamu, následovat budou lety do Manchesteru, Edinburghu a Milána. Postupně se vrátí i spojení do Basileje, Benátek, Neapole, Bristolu a Londýna.

Ne letiště se také postupně vrací některé dálkové linky. Letecká společnost Qatar Airways plánuje od 1. července 2020 znovu spustit provoz na lince z Prahy do Dauhá. Konkrétně můžete do Kataru letět Boeingem 787 Dreamliner až třikrát týdně. Od 4. července pak obnoví dálkové linky do Dubaje i společnost flydubai. Do Dubaje se cestující zpočátku dostanou jen jednou týdně, a to v sobotu. Od 27. července se pak frekvence zvýší na 5 letů týdně. Na linku bude dopravce nasazovat letadla Boeing 737. Pokud jde o Perský záliv, Praha stále čeká na oznámení o obnově letů od Emirates. Aktuálně má Letiště Praha potvrzený obnovený provoz od 23 leteckých společností do více než 70 destinací, což je necelá polovina loňské nabídky. 

Seznam všech aktuálních i plánovaných leteckých spojení, stejně jako seznam bezpečnostních opatření, naleznete na stránkách letiště Praha.

Testy na COVID-19

Letíte z místa, ze kterého potřebujete negativní test na COVID-19? Nechte se otestovat přímo na letišti Praha, kde jsou k dispozici 3 odběrová místa a otestujte se přímo na místě.

HEPA filtr v letadlech – zázrak proti šířením nákazy COVID-19!

Hranice České republiky se postupně otevírají k cestování do různých destinací a některé letecké společnosti již plánují podmínky pro cestující a posádky, aby na palubách letadel byli cestující co nejvíce v bezpečí a riziko nákazy se snížilo na minimum. Pokud máte strach z toho, že v letadle se viry a bakterie přenáší neustálou cirkulací vzduchu, opak je pravdou. Klimatizační systémy letadla jsou vybaveny takzvaným HEPA filtrem.

HEPA filtr čistí vzduch a jedná se o jeden z neúčinnějších filtrů. Na jedničku zachytí veškeré znečištění, prach, bakterie, viry, ale i například vlhkost. Materiál v nich uložený je podobný těm, které nalezneme v automobilech, jen jeho účinnost zachytit viry a bakterie je několikanásobně silnější. HEPA filtr je tedy opravdu velkým pomocníkem, který dokáže zamezit šíření nákazy na palubě letadla a když k tomu navíc přispějeme i pravidelným mytím rukou, používání dezinfekcí a například i rukavic, je to cesta k tomu, jak se bezpečně přepravit letadlem.

JAKÁ JE AKTUÁLNÍ SITUACE PRO ČECHY NA CESTÁCH V DOBĚ COVID-19

On-line lety jsou k dispozici a můžete rezervovat na: smartterminal.cz

 

Další služby na vaše cesty: hotely, víza, půjčení auta, jízdenkdy, tranfery a další vám zprocesují naši specialisté na cesty. Jsme tu pro vás.

Váš tým Fractal

www.fractal.cz