fractal@fractal.cz
+420 211 150 000 Po - Pá 8:00-18:00

Jsme tu pro vás již 25 let


5.10. slavíme 25. narozeniny na trhu! Za čtvrtstoletí jsme ušli pozoruhodnou cestu plnou vylepšení a úspěchů.

Stabilita, zkušenosti, unikátní řešení, nové technologie, odbornost – to vše nás posouvá kupředu.
Náš stabilní a profesionální tým je připraven na všechna vaše cestovní přání.

Děkujeme vám, že za námi stojíte i v těchto náročných a nevypočitatelných časech. Jsme tu pro vás.
Váš tým Fractal

Cestování do exotických destinací

I když se to nemusí zdát, spousta atraktivních exotických destinací podniká bezpečností opatření a otevírá opět své hranice turistům. Připravili jsme pro vás seznam některých z nich, včetně vypsaných bezpečnostních opatření daných zemí. Takže skvělá příležitost zaletět se ohřát, rádi vám celou cestu připravíme na míru. EXOTIKA NA DOSAH

Dominikánská republika

Nechcete vymýšlet, ale rovnou letět za sluncem? Náš travel specialista Martin pro vás připravil konkrétní nabídku, kde nepotřebujete testy na covid a stačí nás jen kontaktovat, vše ostatní zajistíme za vás. Odletět můžete už 15. října.  DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA 

Bezpečnostní opatření při cestování

Na letišti Praha

Po celou dobu pobytu na letišti musíte mít zakrytá ústa a nos (výjimkou je konzumace jídla a nápojů v restauracích). Dále je doporučeno dodržovat bezpečné rozestupy alespoň 2 metry a dbát na zvýšenou osobní hygienu. Na letišti jsou k dispozici kiosky s dezinfekcí i s rouškami na prodej, doporučujeme ale přinést vlastní. Je také možné, že budete namátkově podrobeni zdravotnické kontrole (bude vám měřena teplota, bezpečnostní otázky ohledně pobytu). V prostorách letiště je také několik odběrových míst, kde se můžete nechat otestovat na COVID přímo.

Více informací o testování:

Bližší informace naleznete na stránkách letiště.

 

V letadle

Drtivá většina leteckých společností přijala jednotné bezpečnostní podmínky pro cestování na palubě letadla:

Pokud si nejste jisti bezpečnostními opatřeními konkrétní aerolinky, doporučujeme navštívit její webové stránky, nebo nás můžete kontaktovat a my vám pomůžeme s konkrétními informacemi.

 

Na letišti po přistání

Po přistání – záleží na vstupní zemi – je potřeba předložit vyplněný formulář nebo rovnou hotový QR kód (doporučujeme i z hlediska odbavení a vstupu na letišti, obsahuje informace o cestujícím, kontakty a adresu, kde se bude cestující vyskytovat během pobytu). Některé země požadují vyplněný formulář předem online, do některých ho můžete vyplnit během letu. Doporučujeme vzít si na palubu propisku, která vám z bezpečnostních ohledů nebude poskytnuta!

Bezpečnostní opatření záleží na konkrétním letišti, ale obecně nejsou otevřené všechny obchody, jen částečně. Všude je třeba dodržovat tzv. bezpečnou vzdálenost od ostatních, doporučené 2 metry. Letiště jsou čistá, všude je k dispozici desinfekce rukou. V zahraničí jsou běžně k zakoupení jednorázové či látkové roušky.

Bližší informace o bezpečnostních opatřeních konkrétních zemí naleznete zde.

 

Doporučení na cesty

Bližší informace ke konkrétním zemím naleznete na stránkách MZV zde.

Semafor Evropa

Cesta je možná

Bulharsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko,  Polsko, Portugalsko, Rakousko kromě cestujících z Prahy, Rumunsko, Švédsko

Cesta je možná, ale podléhá karanténě, testu, nebo jiným podmínkám – viz Rozcestník

Belgie (karanténa, test), Estonsko (karanténa), Francie (zámořská území), Irsko (karanténa),  Island (povinný test nebo karanténa), Litva (povinný test), Lotyšsko (karanténa),  Malta (test od 29.8.), Německo (karanténa nebo test), Nizozemí  (karanténa), Norsko (karanténa), Portugalsko – Madeira, Azory, Rakousko – cestující z Prahy (pouze s testem), Řecko (test), Slovensko (povinný test),  Slovinsko (karanténa, test), Švýcarsko, Velká Británie (karanténa od 29.8.)

Cesta není možná/nebo povolená/riziková

Dánsko, Finsko, Kypr, Maďarsko – nelze vstoupit (jen výjimky),

Španělsko – vysoké riziko

Důležitá informace: Výše uvedené informace se týkají tzv. zbytných cest, jakými jsou například cesty turistické. Nezbytné cesty MOHOU být umožněny, více informací v tzv. Rozcestníku informací k cestám do zahraničí

 

Aktuálně jsme pro vás k dispozici pondělí až pátek od 8 do 18:00 hodin na novém telefonu 211 150 000 nebo emailu: fractal@fractal.czMimo pracovní dobu jsme vám k dispozici na naší HELP LINE 603 460 875  a e-mailu helpline@fractal.cz, děkujeme.

 

Další služby na vaše cesty: hotely, víza, půjčení auta, jízdenky, tranfery a další vám zprocesují naši specialisté na cesty. Jsme tu pro vás.

Váš tým Fractal

www.fractal.cz